Teraz Czytasz
Blogi dla mam

Blogi dla mam

Avatar

Jak każda młoda mama często przeglądam internetowe fora czy blogi szukając różych inspiracji czy odpowiedzi na pytania związane z dziećmi. A pytań tych są setki… Blogów parentingowych jest naprawdę mnóstwo, ale poniżej przedstawiam moje trzy ulubione, na których czytanie zawsze znajdę czas.

mamaginekolog.pl

Jak sama nazwa wskazuje, blog prowadzony jest przez kobietę, która jest i mamą i ginekologiem. W łatwy i przystępny, sposób przekazuje ona wiedzę na temat badań w ciąży, diagnostyce, objawach, które mogą niepokoić przyszłe mamy. Można tu znaleźć wiele porad, m.in. jak poradzić sobie z wymiotami w ciąży oraz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. A w pierwszej ciąży jest ich naprawdę bardzo wiele. Dla mnie jest to pewnego rodzaju poradnik profesjonalisty – kobiety, która całkiem niedawno przechodziła przez to samo, co ja. Oprócz bloga, autorka prowadzi także Facebooka oraz Instagram o tej samej nazwie.

www.mamaginekolog.pl

matkaprezesa.pl

To chyba mój ulubiony blog. Pisany w sposób zabawny i bardzo ironiczny. Sama autorka, czyli Noemi mówi: „Zbyt często trzaskam ironią. Możesz nie nadążyć. Ale nie będziesz się nudzić”. No i faktycznie, nudzić na jej blogu się nie da. Opisuje ona macierzyństwo, bez jakiegokolwiek przesadzania, przesładzania czy idealizowania obrazu rodziny. Autorka, czyli Matka Prezesa, to żona, mama dwóch synów oraz właścicielka labradora – Vadera. Najbardziej podobają mi się zdjęcia i posty dotyczące nierozłącznego duetu, czyli dwuletniego Stasia i Vadera – dzielą się oni dosłownie wszystkim. Autorka pokazuje, że macierzyństwo to nie zawsze droga usłana różami, a czasem jest to ciężka harówka. Tutaj także możemy śledzić Facebook i Instagram prowadzony przez blogerkę.

www.matkaprezesa.pl

homeandbaby.pl

Jest to kolejny blog prowadzony przez profesjonalistkę, czyli farmaceutkę. Iza jest mamą małego Janka i aktywną zawodowo mamą. Pokazuje, jak połączyć te dwie pasje, czyli pracę i macierzyństwo. Na jej blogu można znaleźć wiele porad odnośnie różnego rodzaju kosmetyków i leków. Często analizuje ich składy i doradza, co według niej będzie lepsze i bezpieczniejsze. Są także jej opinie na temat najróżniejszych produktów dla dzieci, takich jak wózki, foteliki czy miś Szumiś. Sporo też można znaleźć inspiracji, jeśli chodzi o garderobę małego człowieka. Iza dobiera ubranka dla synka bardzo dokładnie, wszystko jest zawsze idealnie dopasowane i Janek wygląda jak prawdziwy mały przystojniak.

www.homeandbaby.pl
Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
1
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry