Teraz Czytasz
Co zamiast makijażu permanentnego? Henna pudrowa i laminacja brwi

Co zamiast makijażu permanentnego? Henna pudrowa i laminacja brwi

Mariola Długaszek
co zamiast makijażu permanentnego

Co zamiast makijażu permanentnego? Nie każdy chce od razu zdecydować się na trwała zmianę swojego wyglądu, było nie było to spora ingerencja. Zanim się zdecydujemy na zabieg u lenergistki, możemy sprawdzić jak będą wyglądały nasz brwi po dwóch innych zabiegach. Dużo mniej inwazyjnych i bardziej tymczasowych.

Co zamiast makijażu permanentnego – henna pudrowa

Jest alternatywą dla makijażu permanentnego. Efekt zabiegu utrzymuje się dłużej niż po tradycyjnej hennie i co ważne pokrywa również siwe włoski. Dodatkowo henna pudrowa dzięki naturalnym składnikom, które zawiera pielęgnuje je. Może stymulować wzrost brwi nawet o 60%.

Zazwyczaj występuje w 12 kolorach (wszystko zależy od oferty salonu), które można ze sobą łączyć, aby otrzymać optymalny, dla każdej klientki, kolor. Pasujący do jej karnacji, koloru oczu i włosów. Efekt zabiegu na skórze utrzymuje się do 2 tygodni, a na włoskach nawet do 7 tygodni.

Przed wykonaniem zabiegu trzeba przeprowadzić próbę uczuleniową, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Przeciwwskazaniami do zabiegu są ponadto stany zapalne oczu, powiek, zapalenie spojówek, rany i otarcia w okolicy wykonywania zabiegu oraz choroby skóry np. łuszczyca. Dwie doby po zabiegu nie należy używać środków do demakijażu oraz dobrze jest nie korzystać z basenu i sauny. W czasie dalszej pielęgnacji warto pamiętać, że wszystkie kosmetyki na bazie olejku, powodują szybsze blaknięcie henny.

Co zamiast makijażu permanentnego – laminacja brwi

To zabieg polegający na odżywieniu i regeneracji brwi, a dodatkowo ich ułożeniu i wystylizowaniu niesfornie rosnących włosków. Do zabiegu kosmetyczka używa kwasu tioglikolowego. W czasie jego trwania łuska włoska zostaje otwarta, dlatego konieczny jest kolejny krok, czyli regeneracja preparatami zawierającymi keratynę oraz olejki roślinne.

Tym samym zabieg ten poprawia również kondycję i elastyczność włosków, a jednocześnie odpowiednio je natłuszcza nadając im blask. Zabieg ten można łączyć z henną pudrową i regulacją brwi. Laminacja brwi pozwoli nam także na uzyskanie „efektu jeżozwierza”, z języka angielskiego nazywany “fluffy brows”. Na czym polega? Na dokładnym rozczesaniu i skierowane ku górze włosków, zabieg ten doda twarzy młodzieńczej świeżości.

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
7
Ciekawy
12
Pomocny
4
Smutny
5

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry