Teraz Czytasz
Co zrobić, by nie bolały nogi po imprezie?

Co zrobić, by nie bolały nogi po imprezie?

Redakcja
Co zrobić by nie bolały nogi po imprezie

Impreza karnawałowa, bal, wesele kojarzą nam się z szampańską zabawą. Niestety, wiele z nas w pamięci ma również ból nóg. Jak wytrzymać w szpilkach na na imprezie. Co zrobić, by nie bolały nogi ? Oto podpowiedzi naszej specjalistki od podologii .

Każdy karnawał, zbliżające się wesele, to wielkie wyzwanie dla naszych stóp. Jak wytrzymać w szpilkach na imprezie przez całą noc? Co zrobić, by nie bolały nogi po imprezie? To pytanie, które wielu z nas spędza sen z powiek. Na szczęście jest kilka sposobów, by zmniejszyć dolegliwości.

Amerykańscy lekarze ze Stowarzyszenia Chirurgów Ortopedycznych porównają kilkugodzinny taniec z biegiem na długi dystans. Po biegu bolą nogi, mimo że sportowcy mają płaskie buty. Na imprezę ubieramy raczej szpilki.

Co zrobić by nie bolały nogi po imprezie? Działaj już przed baletami.

Uniesienie pięty podczas noszenia wysokich szpilek spowoduje przeciążenie przodostopia, a w konsekwencji bolesność i obrzęk nóg. Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu warto zastosować kilka istotnych rad.

Przed zabawą wskazane jest wykonanie pedicure. Już samo usunięcie zrogowaciałego naskórka nada stopom uczucie lekkości. O stopy powinno się dbać przez cały rok, również zimą. To bardzo ważne, by nie nabawić się wielu problemów.

Poza tym, pomyśl o tym, gdy będziesz chciała jednak zdjąć buty, a twoje nogi będą niezadbane? Lepiej pomyśleć o tym przed imprezą

Co zrobić by nie bolały nogi po imprezie? Mocz je i ćwicz.

W dniu imprezy powinno się wykonać 15-minutową kąpiel stóp. Idealnym dodatkiem będzie sól do kąpieli z wyciągiem z lawendy mająca działanie relaksacyjne.

Przed samym wyjściem opłaca się rozgrzać i porozciągać mięśnie ćwiczeniami. Polegają one na wzbijaniu się na palce i powolnym opadaniu na pięty oraz kręceniu kółek stopami w jedną i drugą stronę.

Nigdy nie idź na imprezę w butach

Podczas zabawy najważniejsze jest sprawdzone obuwie. Zakładanie nowo zakupionych butów nie jest dobrym sposobem. Nogi mogą potem bardziej boleć, bo but nie jest dopasowany do twojej stopy. Nowe buty mogą również doprowadzić do powstania bolących otarć oraz pęcherzy.

Po imprezie mocz i smaruj.

Po imprezie najważniejszy jest odpoczynek z nogami uniesionymi delikatne ponad resztę ciała.

Bardzo dobra będzie również kąpiel dla twoich stóp. Polecamy moczenie obolałych nóg w wodzie z z octem jabłkowym. Taką kąpiel bardzo prosto zrobić. Do miski z ciepłą woda dodaj szklankę octu jabłkowego – najlepiej by był ekologiczny. Aby nogi nie pachniały octem do miski warto dodać kilka łyżek płatków lawendy lub kilka kropel olejku eterycznego.

Obolałym stopom pomogą kremy z dodatkiem kasztanowca i mięty, mające działanie uszczelniające naczynia krwionośne oraz chłodzące. Przez kilka dni dobrze jest unikać wysokich obcasów, aby stopy się zregenerowały.

Mamy nadzieję, ze nasze porady pomogą przetrwać każdą zabawę i sprawią, ze nogi po imprezie nie będą bolały.

Życzymy by zabawa była szampańska!

Porad udziela Nikola Filipiak – kosmetolog, podolog

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
1
Ciekawy
2
Pomocny
2
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry