Teraz Czytasz
Dbanie o stopy zimą jest koniecznością

Dbanie o stopy zimą jest koniecznością

Redakcja
dbanie o stopy

Dbanie o stopy zimą jest tak samo ważne, jak latem, choć często o tym zapominamy lub świadomie rezygnujemy z wizyty u kosmetyczki. To duży błąd.

Nie zwracamy uwagi na wygląd naszych stóp, kiedy zamieniamy letnie sandały na pełne obuwie. To wielki błąd, ponieważ, aby cieszyć się zdrową i gładką skórą pięt oraz zadbanymi paznokciami, należy o nie starannie i profesjonalnie dbać bez względu na porę roku.

Dbanie o stopy zimą – po pierwsze rozgrzewaj

Przemarznięte stopy to najczęściej spotykana dolegliwość mroźnych dni. Najważniejsze w tym przypadku jest odpowiednie zabezpieczenie nóg przed chłodem i wilgocią.

Ryzyko „zimnych stóp” możemy zmniejszyć, wybierając skórzane obuwie z grubą podeszwą oraz skarpety i rajstopy z wysokogatunkowych materiałów: wełna, bawełna czy bambus. Świetnie sprawdzą się podkolanówki z jonami srebra, które mają dodatkowo działanie antybakteryjne.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie balsamów rozgrzewających do stóp, w których składzie można znaleźć paprykę, lawendę, imbir, kamforę oraz rozmaryn.

Nakładanie balsamu można połączyć z delikatnym masażem nóg. Masaż spowoduje, że naczynia krwionośne rozszerzą się, a przepływ krwi zostanie pobudzony. W taki sposób uczucie ciepła powróci.

Dbanie o stopy zimą w kąpielach wodnych

Rewelacyjnie sprawdzą się kąpiele wodne. Należy pamiętać, aby nie wkładać przemarzniętych stóp do bardzo ciepłej wody. Temperaturę wody powinno się zwiększać stopniowo.

Dbanie o stopy zimą przez nawilżanie

Sezon grzewczy niekorzystnie wpływa na kondycję stóp. Strona podeszwowa może stać się szorstka i zrogowaciała, a na piętach często pojawiają się pęknięcia i rozpadliny.

Wysuszona skóra narasta bardzo szybko tworząc modzele i bolące odciski. Z takimi problemami najlepiej udać się do podologa. On profesjonalnie usunie stwardniały naskórek oraz zaleci pielęgnację domową odpowiednią dla potrzeb klienta.

Dodatkowo ważne jest codzienne nawilżanie skóry. Świetnie sprawdzi się krem z 10% mocznikiem, który ma właściwości higroskopijne i zatrzymuje ją w skórze.

Zima jest piękną porą roku. Jednak pamiętajmy, że nasze stopy wymagają pielęgnacji przez cały rok, aby wiosną i latem cieszyć się gładką skórą stóp i nieskazitelnymi paznokciami.

Zróbmy prezent naszym stopom i podarujmy im chwilę relaksu.

Porad udziela Nikola Filipiak – kosmetolog, podolog

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry