Teraz Czytasz
Dbanie o stopy zimą jest koniecznością

Dbanie o stopy zimą jest koniecznością

dbanie o stopy

Dbanie o stopy zimą jest tak samo ważne, jak latem, choć często o tym zapominamy lub świadomie rezygnujemy z wizyty u kosmetyczki. To duży błąd.

Nie zwracamy uwagi na wygląd naszych stóp, kiedy zamieniamy letnie sandały na pełne obuwie. To wielki błąd, ponieważ, aby cieszyć się zdrową i gładką skórą pięt oraz zadbanymi paznokciami, należy o nie starannie i profesjonalnie dbać bez względu na porę roku.

Dbanie o stopy zimą – po pierwsze rozgrzewaj

Przemarznięte stopy to najczęściej spotykana dolegliwość mroźnych dni. Najważniejsze w tym przypadku jest odpowiednie zabezpieczenie nóg przed chłodem i wilgocią.

Ryzyko „zimnych stóp” możemy zmniejszyć, wybierając skórzane obuwie z grubą podeszwą oraz skarpety i rajstopy z wysokogatunkowych materiałów: wełna, bawełna czy bambus. Świetnie sprawdzą się podkolanówki z jonami srebra, które mają dodatkowo działanie antybakteryjne.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie balsamów rozgrzewających do stóp, w których składzie można znaleźć paprykę, lawendę, imbir, kamforę oraz rozmaryn.

Nakładanie balsamu można połączyć z delikatnym masażem nóg. Masaż spowoduje, że naczynia krwionośne rozszerzą się, a przepływ krwi zostanie pobudzony. W taki sposób uczucie ciepła powróci.

Dbanie o stopy zimą w kąpielach wodnych

Rewelacyjnie sprawdzą się kąpiele wodne. Należy pamiętać, aby nie wkładać przemarzniętych stóp do bardzo ciepłej wody. Temperaturę wody powinno się zwiększać stopniowo.

Dbanie o stopy zimą przez nawilżanie

Sezon grzewczy niekorzystnie wpływa na kondycję stóp. Strona podeszwowa może stać się szorstka i zrogowaciała, a na piętach często pojawiają się pęknięcia i rozpadliny.

Wysuszona skóra narasta bardzo szybko tworząc modzele i bolące odciski. Z takimi problemami najlepiej udać się do podologa. On profesjonalnie usunie stwardniały naskórek oraz zaleci pielęgnację domową odpowiednią dla potrzeb klienta.

Zobacz również
efekt maski

Dodatkowo ważne jest codzienne nawilżanie skóry. Świetnie sprawdzi się krem z 10% mocznikiem, który ma właściwości higroskopijne i zatrzymuje ją w skórze.

Zima jest piękną porą roku. Jednak pamiętajmy, że nasze stopy wymagają pielęgnacji przez cały rok, aby wiosną i latem cieszyć się gładką skórą stóp i nieskazitelnymi paznokciami.

Zróbmy prezent naszym stopom i podarujmy im chwilę relaksu.

Porad udziela Nikola Filipiak – kosmetolog, podolog

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry