Teraz Czytasz
Gadżety ułatwiające pracę w domu

Gadżety ułatwiające pracę w domu

Mariola Długaszek
Gażety ułatwijące pracę w domu

Gadżety ułatwiające pracę w domu nie tylko pozwolą ci zaoszczędzić czas. Sprawią również, że wiele czynności, które do tej pory traktowałaś jak zło konieczne – stanie się przyjemnością.

Sprzątanie, gotowanie, prasowanie – obowiązki domowe mało kiedy są przyjemnością. Oczywiście lubimy ładnie się ubrać i zasiąść do pysznego obiadu podanego w czystym i lśniącym pokoju. Ale taka scenka to już zwieńczenie wcześniejszej żmudnej, wielogodzinnej pracy. Obiad trzeba przygotować, mieszkanie posprzątać, ubrania wyprać i wyprasować. Mało kto lubi wykonywać te wszystkie czynności. Na szczęście możemy liczyć na wsparcie – w postaci gadżetów ułatwiających życie.

Gadżety ułatwiające pracę w domu: pomocnicy kucharza

W kuchni przyda nam się blender lub wielofunkcyjny robot kuchenny. Z ich pomocą przygotowywanie codziennych posiłków stanie się czynnością szybką i przyjemną. Nie musisz już kroić warzyw i owoców ręcznie, łzawiąc nad cebulą czy ocierając zakrwawione palce, gdy nie trafisz nożem w to, co chciałaś. Blender posieka za ciebie zarówno warzywa, jak i owoce, orzechy czy nawet lód. I sprawi, że nudna zupa warzywna w kilka chwil zmieni się w pyszny, gładki warzywny krem. Ten na pewno zadziwi najbliższych.

Gadżety ułatwiające pracę w domu: szybkie sprzątanie

Sprytne gadżety przydają się nie tylko w kuchni. Masz dość ciągnięcia za sobą ciężkiego odkurzacza i ciągłego zaplątywania się w kabel? Postaw na małe, zwrotne i wydajne odkurzacze bezprzewodowe. Zamiast mopa i wiadra z wodą lub – w ekstremalnych sytuacjach – szorowania paneli na kolanach – wybierz parownicę, która za jednym przeciągnięciem sprawi, że twoja podłoga będzie czysta i zdezynfekowana. I to bez użycia detergentów. Z pomocą sprytnych wynalazków nawet mycie okien może stać się przyjemnością. Powiedz dość wiecznym smugom, które pojawiają się nawet po dokładnym polerowaniu. Użyj do tego ciśnieniowej myjki, która w jednej chwili sprawi, że szkło będzie błyszczeć.

Gadżety ułatwiające pracę w domu: sterta prania do prasowania

Prasowanie. Zmora? Już nie. Zamiast wielu godzin z żelazkiem w ręku, ciągłych rozterek na temat tego, jaką temperaturą potraktować twój ulubiony sweterek i nierównej walki z zagnieceniami – skorzystaj z żelazka parowego. Najtańsze modele kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Te droższe same dostosują strumień pary do konkretnych ubrań pozwalając ci zaoszczędzić energię i czas. Dzięki czemu zamiast poświęcać pół dnia na domowe obowiązki – będziesz mogła spędzić ten czas z najbliższymi lub zrelaksować się przy ulubionej książce. No i te wszystkie gadżety są tak proste w obsłudze, że świetnie poradzi sobie z nimi twój facet.

Marta Popławska

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
2
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
6

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry