Teraz Czytasz
Jak dobrać idealny podkład do cery

Jak dobrać idealny podkład do cery

Redakcja
efekt maski

Dziś radzimy jak dobrać idealny podkład do cery. Nie jest to taka prosta sprawa, ale spokojnie – mamy sposoby. Ważny jest nie tylko kolor kosmetyku, ale też jego konsystencja. Co zrobić, żeby nie powstał nam na twarzy efekt maski? Podpowiadamy!

Dobierz podkład do rodzaju skóry

Wybór podkładu zaczynamy od określenia rodzaju naszej cery. Warto zwrócić uwagę czy kosmetyk jest przeznaczony do skóry tłustej, mieszanej czy suchej. Przeważnie każda z nas wie jaki typ skóry ma. Jeśli nie, warto zapytać kosmetyczki. Dopiero gdy wybierzemy podkład do odpowiedniego typu skóry możemy przejść do wybierania odcienia. To trudna sprawa, ale nie martwcie się – mamy dobre sposoby.

Jak dobrać idealny podkład do cery. Nie rób tego błędu gdy wybierasz kolor

Najczęściej wybierając podkład nakładamy odrobinę na zewnętrzną część dłoni. To jest zły pomysł. Eksperci radzą, aby zrobić to inaczej. Najlepiej wybrać trzy zbliżone do koloru naszej skóry odcienie podkładu i nałożyć je na linii żuchwy. Odcień porównujemy do koloru szyi, dzięki temu unikniemy tzw. efektu maski. Jeżeli borykamy się z przebarwieniami, najlepiej zdecydować się na żółty odcień. To właśnie te tonacje najlepiej pokryją tego typu niedoskonałości.

Jak nakładać podkład by nie było efektu maski

Mamy już odpowiedni odcień dobrany idealnie do rodzaju skóry. Teraz musimy się nauczyć nakładać podkład.

To niezwykle ważne w jaki sposób nakładamy podkład. Wiele osób robi to palcami. Te rozgrzewają bowiem kosmetyk i dzięki temu łatwiej rozprowadza się go po skórze. Nie polecamy jednak tego sposobu.

Lepiej jednak skorzystać z gąbeczki. Jest ona bardziej precyzyjna i z jej pomocą zdecydowanie łatwiej pokryjemy wszelkiego rodzaju mankamenty naszej urody. Można też użyć pędzla, to jednak wymaga sporej wprawy.

Dlatego warto sprawdzić wszystkie sposoby i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej.

Teraz już wiesz jak dobrać idealny podkład do cery. Podpowiedzieliśmy też, jak go nakładać. Napisz do nas, czy się udało.

A i jeszcze jedna ważna sprawa: pamiętajcie o demakijażu. Tu podpowiadamy, jak sprawić, by był przyjemny

A może macie swoje sprawdzone sposoby i wiecie jak dobrać idealny podkład do cery? Jeśli tak, podzielcie się z Czytelniczkami.

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry