Teraz Czytasz
Jak przygotować formę na narty – 5 prostych ćwiczeń?

Jak przygotować formę na narty – 5 prostych ćwiczeń?

Redakcja

Wybierasz się zimą w góry i zastanawiasz się, jak przygotować formę na narty? Te proste ćwiczenia mogą Ci pomóc. 

Przed wyjazdem na narty warto przygotować swoje ciało, by nie nabawić się kontuzji lub złamania. Jak ćwiczyć przed wyjazdem na narty? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Oto kilka ćwiczeń, którzy przygotowali nasi instruktorzy.

Jak przygotować formę na narty – kiedy zacząć?

Prosto z biura na stok, to  najgorsza rzecz, jaka możesz zrobić. Jeśli wybierasz się na narty Nasi trenerzy Fitnssu: Karolina Witek i Bartosz Witek proponują kilka prostych ćwiczeń, które każdy może wykonać w domu, żeby lepiej przygotować się do jazdy na nartach.

Jeśli ktoś będzie wykonywał taki zestaw ćwiczeń trzy-cztery razy w tygodniu, to w zupełności wystarczy, by przynajmniej w podstawowym zakresie przygotować ciało i wzmocnić mięśnie przed wyjazdem na narty – mówią.

Jak przygotować formę na narty – ćwiczenie nr 1

Plecy muszą być oparte o ścianę, a głowa i całe ciało dotykają ściany. Nogi uginamy pod kątem 90 stopni, mocno napinamy pośladki odwodząc delikatnie kolana do zewnątrz. Staramy się wytrzymać w tej pozycji ok. 30 sekund i powtarzamy to trzykrotnie. Wzmacniamy w ten sposób mięśnie ud.

Jak przygotować formę na narty – ćwiczenie nr 2

To po prostu tradycyjny przysiad na niestabilnym podłożu. Przenosimy ciężar ciała do tyłu, czyli na pięty, żeby nie lecieć na palce. Staramy się przykucnąć aż nogi nie ugną nam się pod kątem 90 stopni, unosimy, napinamy pośladki i wykonujemy od 15 do 20 powtórzeń w trzech seriach.

Ćwiczenie nr 3

Wzmacniamy w ten sposób dolne części brzucha, odcinek lędźwiowy, pośladki i mięśnie czworogłowe ud pracują przy prostowaniu nóg. Plecy muszą być proste, a całe ciało – wyprostowane. Pilnujemy tego, żeby łopatki były ściągnięte, ciało było wyprostowane i napinamy mięśnie, które pracują.

Ćwiczenie nr 4

Prostujemy ciało i napinamy je. Mocno wciągamy brzuch, co jest bardzo ważne. Dłonie ustawiamy bezpośrednio pod barkami i staramy się wyciągać rękę, ale nie skręcać w biodrach. Wzmacniamy dzięki temu mięśnie szkieletowe. To bardzo ważne ćwiczenie, bo chroni przed kontuzjami.

Ćwiczenie nr 5

Przy skakaniu spadamy na pięty. Spadanie na palce może być bardzo niebezpieczne dla kolan. Zawsze patrzymy przed siebie, co pomaga utrzymać prawidłową sylwetkę. Wykonujemy to ćwiczenie w podobny sposób, jak łyżwiarze szybcy jeżdżą na łyżwach.

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
1
Pomocny
4
Smutny
2

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry