Teraz Czytasz
Jak zorganizować ślub tematyczny?

Jak zorganizować ślub tematyczny?

Avatar

Wesele w murach średniowiecznego zamku, na piaszczystej plaży czy sceneria żywcem przeniesiona z baśni tysiąca i jednej nocy – krótko mówiąc śluby tematyczne. Stają się coraz popularniejsze.

Ślub tematyczny chętnie wybierają pary, które chcą postawić na oryginalność i na długo zapaść w pamięci swoich gości. Najważniejsze, by znaleźć dobry motyw przewodni.

Ślub tematyczny może być wyjątkowy. Z pewnością taki ślub zapamiętacie do końca życia nie tylko Wy, ale wszyscy goście.

Sakramentalne „tak” wypowiedziane w urzędzie czy w kościele, a później obiad w nijakich, beżowych ścianach sali sprawia, że planowanie wesela przyprawia cię o ból głowy, a chwila, która z założenia ma być najważniejszą w twoim życiu kojarzy ci się jedynie z nudą i monotonnością?

Mamy na to rozwiązanie! Ślub tematyczny. To idealna opcja dla par, które chcą by ich uroczystość na długo zapadła w pamięci gości, a samo wesele było niezwykłym przeżyciem.

Jak znaleźć motyw przewodni?

Organizując ślub tematycznego po pierwsze powinniście odpowiedzcie sobie na kilka pytań, które pomogą wam zdecydować, co będzie hasłem przewodnim uroczystości.

Gdzie lubicie spędzać wakacje, jakie macie zainteresowania, ulubiony film, książka, kolor, pora roku.

Gdy znajdziecie wspólną płaszczyznę – postawcie właśnie na nią i bądźcie konsekwentni. Bo często ślub tematyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla par, które np. marzą o egzotycznym wyjeździe, ale nie mogą sobie na niego pozwolić ze względów finansowych.

Marzenie to mogą zrealizować właśnie przez odpowiednią stylizację sali weselnej i całej otoczki uroczystości, która przeniesie ich np. w ciepłe kraje.

Plaża, ocean, drinki z palemką

Jednym z popularnych tematów są ciepłe kraje i egzotyczne wakacje. Nie oznacza to, że od razu musicie organizować przyjęcie w nadmorskim kurorcie. Udekorujcie salę w motywy oceanu, gdzie dominować będą odcienie niebieskiego.

Możecie przystroić ją rafą koralową czy muszelkami, a nawet stworzyć bezludną wyspę, palmy, piaszczystą plażę i wszystko, na co przyjdzie wam ochota. Atmosfera takiego przyjęcia powinna być luźna, stroje nieformalne i plażowe.

Ważne jest również jedzenie i napoje. Drinki z palemką, lody, owoce morza na stołach. I wszyscy poczują się jak na wakacjach.

Mróz, śnieg i ciepłe futra

A może kraina lodu? To jeden z popularniejszych ostatnio tematów ślubnych. Na sali dominować będzie biel, złoto i odcienie błękitu. Do tego subtelne, biało-niebieskie oświetlenie, drzewka przystrojone płatkami śniegu i kryształami przypominającymi sople lodu.

Nawet jeżeli uroczystość odbędzie się w gorące letnie popołudnie, to goście na pewno poczują się jak w środku zimy.

Rycerze, księżniczki i uczta na stole

Zamiast na miejscu, można skupić się także na czasie. Jesteście pasjonatami średniowiecza? Zorganizujcie rycerskie wesele. Może ono odbyć się na zamku, a jedną z atrakcji uroczystości będzie rycerska potyczka.

Gości uraczycie staropolską ucztą, a do tańca – zamiast DJ-a – przygrywać będzie zespół serwujący biesiadne i rycerskie pieśni.

Spójna całość

Niezależnie od tego, jaką tematykę wybierzecie – pamiętajcie, że musi być ona spójna. Od wzoru zaproszeń, przez wybór miejsca, wygląd sali i serwowane dania, po ubiór pary młodej i gości.

Dlatego już podczas wysyłania ślubnych zaproszeń zaznaczcie, co będzie tematyką ślubu. I poproście gości, by ubrali się stosownie do wybranego przez was tematu.

Taki ślub koniecznie trzeba uwiecznić. Warto poszukać dobrego fotografa.

Tutaj przeczytasz o tym jak zatrzymać wspomnienia znaleźć odpowiedniego fotografa na wesele, jak spisać umowę. Piszemy też o tym, ile za to zapłacisz. [PRZEJDŹ]

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
1

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry