Czarno-białe wnętrze – odwiedź sklep meblowy i przekonaj się, że wcale nie musi być nudne i przewidywalne!

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor:

Czarno-białe wnętrze – odwiedź sklep meblowy i przekonaj się, że wcale nie musi być nudne i przewidywalne! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kontrasty z definicji są wyraziste i przyciągają uwagę. Od dekad są modne w wielu konfiguracjach, ale nieśmiertelną sympatią cieszą się szczególnie zestawienia czerni i bieli. Bywają kojarzone ze stylem nowoczesnym, ale są mile widziane także w wielu innych nurtach, np. w stylu glamour lub vintage. Sposobów na wprowadzenie czarno-białej dominanty jest wiele. Jak zrobić to ze smakiem i niebanalnie?

Na przekór schematom

Wnętrza bazujące na czerni i bieli wcale nie muszą być nudne i surowe, i… czarno-białe. Kontrast ten można znakomicie podkręcić lub stonować, wprowadzając dodatkowy kolor. Subtelne detale, ozdoby lub tekstylia, w których pojawia się dodatkowa barwa bądź paleta odcieni, to znakomity sposób, by urozmaicić schematyczną aranżację i przełamać surową dychotomię. Uzupełnieniem mogą być szarości, które stonują wyrazisty efekt lub barwy o większej intensywności np. granat, bordo czy odcień musztardowy, które stylowo wpiszą się w modny duet, ale i gustownie go przełamią.

Warto też pamiętać, by obu barw nie wprowadzać symetrycznie. Jeśli biel będzie dominująca, a czerń pojawi się w charakterze dopełnienia, całość zyska głębię i nie będzie się prezentować niczym aranżacyjna szachownica bez dekoratorskiego polotu. Ponadto warto mieć na uwadze cechy optyczne obu kolorów – biel ma zdolność do wprowadzania wrażenia przestronności i lekkości, a czerń wprost przeciwnie. Dlatego też wkomponowanie jej w mniejszej ilości może poskutkować nie tylko ciekawszym, ale i przyjemniejszym dla oka rezultatem.

Zasady czarno-białych aranżacji

Eksperci z internetowych sklepów z meblami są zgodni: oswajanie kontrastowego duetu wcale nie jest trudne, ale warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Wyrazistość zestawienia sprawia, że towarzystwo licznych wzorzystych elementów, w różnych kolorach i o zróżnicowanych fakturach nie wpływa korzystnie na spójność efektu. Pstrokate tkaniny, wielobarwne kwiatowe printy czy bogato zdobione finezyjne ozdoby zaburzają harmonię i wprowadzają estetyczny chaos. W przypadku czarno-białych wnętrz priorytetowe motto brzmi: mniej znaczy więcej.

Na co zatem zwracać uwagę, przeglądając asortyment stron z meblami i dodatkami? Wiedz, że geometryczne formy podkreślają wyrazistość, a obłości wizualnie nieco zacierają granice dychotomii i wprowadzają przytulność. Warto więc zdecydować się na dodatki inspirowane dekometrią i miękkie tekstylia, np. dywan typu shaggy, przyjemny w dotyku pled, dekoracyjne poduszki o formie knot czy zwiewne firany i subtelne zasłony. Wszystko, czego potrzebujesz, by Twoje kontrastowe wnętrze nie było nudne, znajdziesz w sklepie meblowym Agata.

Niebanalne i atrakcyjne meble online

Jeśli chcesz uniknąć mdłej schematyczności, uwzględnij w swoim projekcie meble i dodatki o ciekawej formie lub z umiarem wykorzystaj moc eklektyzmu. Sofa w kształcie muszli, lampa sufitowa o formie ledowej wstęgi czy ciekawy zestaw meblowy zdobiony lamelami mogą w interesujący sposób urozmaicić projekt. Warto szukać inspiracji na stronach z meblami online i podpatrywać, jakie konwencje i zestawienia wykorzystują projektanci. Nie musisz kopiować ich jeden do jeden, ale możesz zaczerpnąć kilka pomysłów, które zinterpretujesz na swój własny sposób. Pamiętaj, że każda aranżacja przede wszystkim powinna trafiać w Twój gust, a wszelkie dekoratorskie wskazówki nie mają na celu Cię ograniczać, ale wspierać w dokonywaniu stylowych wyborów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE