Teraz Czytasz
Bądźmy dla siebie – pomoc dla szpitala

Bądźmy dla siebie – pomoc dla szpitala

Mariola Długaszek
Bądźmy dla siebie-pomoc dla szpitala

Bądźmy dla siebie – pomoc dla szpitala. Nawet w tak trudnej sytuacji, jak dotykająca nas w tej chwili pandemia koronawirusa. Budujące jest to, że w ludziach drzemią pokłady bezinteresownego dobra. Chęci pomagania innym. Nawet jeśli nikt o to nie prosi. Inicjatywy, które mają ratować zdrowie i życie innych są na to najlepszym przykładem.

Bądźmy dla siebie – pomoc dla szpitala

Lokalna firma odzieżowa Elevenstory postanowiła pomóc jarocińskiemu szpitalowi i uszyć maseczki ochronne, które są w tej chwili na wagę złota i to dosłownie. Od ich posiadania zależy zdrowie pacjentów, ale także bezpieczeństwo personelu, którego praca jest bezcenna, a są praktycznie nie do kupienia.

Zdając sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji. Wszystkich szpitali w Polsce, sami zadeklarowaliśmy chęć pomocy – mówi Łukasz Gościniak właściciel firmy Elevenstory. Szpital potrzebuje na dwa dni tysiąc masek, czterdzieści sztuk na pracownika. Postanowiliśmy uszyć takie, które można sterylizować i użyć ponownie. Aby prawidłowo uszyć maseczki nawiązałem kontakt z fundacją z Gdańska, która na tamtym terenie koordynuje podobne działania. Dowiedziałem się, że materiał, z którego je uszyjemy to musi być 100% bawełny. Nie możemy przyszyć gumek, w celu ich zakładanie, tylko również bawełniane sznureczki. Wszystko po to, by móc tą maseczkę sterylizować. Szyjemy takie typowe maseczki chirurgiczne.

Łukasz Gościniak słysząc o problemach z maseczkami, zaczął szukać informacji i kontaktować się z firmami i osobami z całej Polski, które już się tym zajmują. Dotarł do Fundacji „ Nielada Historia” i „Damy Radę”.Postanowił zdobytą wiedzę zastosować w praktyce.

Bądźmy dla siebie – pomoc dla szpitala

Bardzo dziękuję wszystkim moim pracownicom, które się w akcję zaangażowały. Już wkrótce pierwsza partia 1 200 sztuk będzie gotowa. Planujemy uszyć jeszcze raz tyle. Podziękowania należą się też hurtowni, która rozumiejąc potrzebę chwili sprzedała nam bawełnę. Niezbędną do uszycia maseczek w bardzo korzystnej cenie – mówi Łukasz Gościniak.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli takich firm jak Elevenstory będzie więcej… Bądźmy dla siebie, w tej chwili to ma wartość największą. Łatwiej wszystkim nam będzie bezpiecznie, zdrowo przetrwać.

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
47
Ciekawy
2
Pomocny
1
Smutny
3

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry