Teraz Czytasz
Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Mariola Długaszek
Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę

Chcemy wnętrzu nadać inny charakter i zadajemy sobie pytanie:jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę? Pierwsze promienie słońca, cieplejsze podmuchy wiatru, śpiew ptaków- chce się żyć. Bardzo często ten nowy przypływ energii na wiosnę chcemy spożytkować zmieniając domy czy mieszkania. Najlepsze jest to, że wcale nie potrzebujemy kapitalnego remontu żeby osiągnąć efekt świeżości.

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę-eksplozja koloru

Po kilku sezonach, w których królowały szarości i biel, tegoroczna wiosna to eksplozja koloru. Wszystkie barwy okrzyknięte najmodniejszymi kolorami roku nawiązują do natury i zaczerpnięte są wprost z palety barw przyrody. Popularne będą nadal: ciemna (butelkowa) zieleń, granat oraz bordo. Projektanci coraz chętniej sięgać będą także po ciepłe, energetyczne barwy: koralowy, morelowy, generalnie odcienie pomarańczu czy czerwieni, ale także beże i brązy. Zarówno w mocnych, eleganckich, jak również jasnych i uspokajających odcieniach. Znajdzie się coś dla miłośników pasteli – w tej kategorii prym będą wieść liliowy, cytrynowy,pistacjowy oraz miętowy.

Jeśli chcemy nadać świeżości i nowej energii wnętrzom to nic prostszego niż je przemalować. Producenci farb systematycznie rozbudowują palety oferowanych kolorów i znajdziemy w nich wszystko co nam wyobraźnia podpowie.

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę – tapety

Po latach dominacji chłodu i minimalizmu, tak charakterystycznych dla skandynawskiego wzornictwa, we wnętrzach zaczyna dominować coraz odważniejsze połączenia faktur, kolorów i wzorów. Wśród wnętrzarskich dużą popularnością cieszą się kwiatowe wzory, które zaczęły się pojawiać już w minionym sezonie. Kafelki, tkaniny, tapety czy foto tapety w ciemnych barwach, z dużymi roślinnymi elementami o mocnych barwach są idealnym sposobem na ożywienie łazienki, toalety, sypialni czy salonu.

Modne tego roku, doskonale pasujące do neutralnej bazy kolorystycznej wnętrz, będą także niesymetryczne wzory geometryczne. Jednak ich styl daleko odbiegać będzie od fluorescencyjnych propozycji z drugiej połowy XX wieku. Najlepiej prezentować będą się malunki czy nadruki w mocnych, ale przykurzonych czy stonowanych barwach.

Jaka jest twoja reakcja?
Ale Super!
0
Ciekawy
0
Pomocny
0
Smutny
0

© 2019 magazynona.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.

Do Góry