Reklama

Obrączki ślubne-jakie wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Obrączki ślubne-jakie wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ONA I ON Obrączki ślubne to najbardziej popularny i jednocześnie dla niektórych najważniejszy symbol zawieranego małżeństwa. Moment wzajemnego założenia ich sobie na palec prze to początek nowej drogi, nowego rozdziału w życiu. Kilka informacji na ich temat.

Słowa przysięgi małżeńskiej mówią o obrączce, jako znaku miłości i wierności. Symbolizują wieczną miłość oraz nierozłączność małżonków. Jakie materiały prócz złota są stosowane do robienia obrączek? Dlaczego nosimy je właśnie na prawej dłoni? Co symbolizuje obrączka na serdecznym palcu prawej ręki lub noszona na łańcuszku na szyi? Kto powinien je kupić, on czy ona?

Obrączki ślubne – złote, platynowe, srebrne, tytanowe, z palladu…

Z czego powinna być zrobiona obrączka i ile powinna mieć karatów ? Czy musi być złota? A jeśli tak, to jakiej próby? Zdania są podzielone, ale z reguły poleca się obrączki 14-karatowe, czyli z próbą 585 (zawierają ok. 58% złota). Nie poleca się złota 18-karatowego (próba 750), gdyż jest zbyt elastyczne. Jednak złoto jest najbardziej popularnym kruszcem do wykonania tego typu biżuterii.

Co oprócz złota?

Coraz bardziej popularne stają się także inne materiały: białe złoto, srebro, platyna, tytan czy pallad. W tej kwestii nie ma żadnych odgórnych zasad – młodzi wybierają taką formę obrączek, jaka odpowiada im najbardziej: pasującą do ich charakterów, stylu ubierania czy życia. Kształt, zdobienie, grawer czy elementy ozdobne (takie jak tłoczenia, cyrkonie, diamenty i inne), uzależnione są wyłącznie od pomysłowości i indywidualnych upodobań przyszłych małżonków. Warto wiedzieć, że zwyczaj wzajemnego zakładania sobie obrączek przez Parę Młodą, jest praktykowany w Polsce od XVIII wieku.

Obrączki ślubne – dlaczego nosimy obrączkę na prawej dłoni?

W Polsce początkowo noszono obrączki na lewej dłoni – wiązało się to z wierzeniem, iż dzięki żyle z lewej ręki, która łączy się bezpośrednio z sercem, jest ona mu bliższa. Na prawą dłoń złote krążki przekładały wdowy. Zwyczaj noszenia obrączek ślubnych na lewej dłoni zmienił się po klęsce powstania styczniowego: mężatki, na znak żałoby, przekładały je na prawą dłoń. Tak zostało do dziś. W innych krajach, jak na przykład w Ameryce, Anglii, Niemczech, Włoszech czy Francji, obrączki nosi się na lewej dłoni.

Obrączki ślubne – kto nosi obrączkę na lewej dłoni lub na szyi?

 Obrączka na lewej dłoni może wskazywać na wdowca lub wdowę. Owdowiały małżonek czasem może nosić także obrączkę na łańcuszku na szyi, w formie zawieszki, jako pamiątkę po zmarłym partnerze

Nowa moda ślubna – tatuaże i kolczyki zamiast obrączek

Nie każda Młoda Para decyduje się na klasyczny złoty krążek zakładany na palec! Co zatem zamiast obrączek? To zależy tylko i wyłącznie od fantazji małżonków! Największą popularnością cieszą kolczyki i… tatuaże! Tatuowane obrączki dla dwojga na nie decydują nowoczesne pary, ale tak naprawdę jest to rozwiązanie dla każdego na znak wiecznej miłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy