Roślina idealna do sypialni: dotlenia pomieszczenie
Sansewieria jest rośliną z grupy tych, które w nocy pochłaniają dwutlenek węgla, a za to uwalniają tlen. Wynika to z gatunkowego przystosowania rośliny do gorącego i suchego klimatu Afryki, w której rośnie w warunkach naturalnych. Dlatego jej obecność w pomieszczeniu gdzie śpimy dotleni je. Ułatwi nam zaśnięcie, ale także zapewniając głęboki, zdrowy sen. Dzięki temu obudzimy się wypoczęci i pełni energii.
Roślina idealna do sypialni: Oczyszcza powietrze z toksyn i zanieczyszczeń
Sansewiera jest idealnym „żywym filtrem”. Została zaliczona do grupy osiemnastu roślin, które najskuteczniej oczyszczają powietrze. Badania wykazały, że pochłania i rozkłada (bez szkody dla swojego wzrostu) wiele toksycznych związków. W tym niebezpieczne dla człowieka benzen i formaldehyd . Tym bardziej jest to dla nas ważne, gdyż te szkodliwe substancje znajdują się w niektórych zasłonach, tapetach, wykładzinach, meblach oraz środkach czystości i farbach. Dlaczego są szkodliwe dla ludzi? Gdyż jego spore ilości mogą wywoływać bólami głowy, a także bezsenność. W dodatku związki te działa toksycznie na układ oddechowy oraz osłabiają odporność.Benzen to toksyczna substancja, używana do produkcji farb, lakierów, klejów. W wysokim stężeniu może wywoływać zawroty i bóle głowy, zaburzenia pracy serca. Ponadto obniżać nastrój, a nawet utrudniać dotlenienie mózgu. A może niestety znaleźć się również w naszej sypialni, więc warto się „ uzbroić w sansewierę”.
Roślina idealna do sypialni, jak uprawiać sansewierę:
Wężownica jest jedną z najbardziej wytrzymałych roślin, jednak ma swoje wymagania:
- lubi ciepło, chłód jej szkodzi, dlatego przez cały rok powinna przebywać w pomieszczeniu. Zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni.
- lubi słońce, jednak nie bezpośrednie. Jednak może stać również w cieniu
- największym wrogiem wężownicy jest nadmiar wody w doniczce, dlatego podlewamy ją oszczędnie: latem raz na tydzień lub dwa, zimą – co trzy tygodnie. Sansewieria jest rośliną wapniolubną, można więc stosować zwykłą wodę z kranu.
- nie lubi częstego przesadzania – robimy to dopiero wtedy, gdy korzenie rozpierają doniczkę.
- nawozimy tylko latem (co dwa – trzy tygodnie) – stosujemy odżywki do kaktusów i sukulentów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.