Makijaż permanentny w medycynie
Częstym ubocznym skutkiem leczenia nowotworów jest utrata włosów nie tylko na głowie, ale również brwi i rzęs. Kiedy wykonać zabieg makijażu permanentnego? Najlepiej zaraz po diagnozie, oczywiście po konsultacji z lekarzem.Lienergistka widzi jeszcze wtedy naturalny zarys brwi, a pacjentka chociaż w pewnym stopniu uniknie stresu związanego ze zmianami w wyglądzie. Nowoczesne metody makijażu permanentnego mogą być również stosowane po to by tuszować ślady po przebytej chorobie. Trzeba tylko pamiętać o jednym, bardzo dokładnym omówieniu tego ze specjalistą wykonującym zabieg i lekarzem prowadzącym.
Makijaż permanentny w medycynie – rekonstrukcja brwi po chemioterapii
Decyzję o mikropigmentacji u osób po chemioterapii czy chorych na nowotwór podejmuje oczywiście lekarz, gdyż generalnie są to przeciwwskazania do zabiegu. Metod rekonstrukcji brwi jest kilka. Mogą być one oparte na pracy manualnej, wykonanej maszynką lub po prostu łączyć obie techniki.Skóra po chemioterapii jest bardzo delikatna i cienka. Jednak perfekcyjnie dopasowane i wykonane brwi będą stanowić piękną oprawę oka i „ramę” dla całej twarzy. Jedną z technik, dającą spektakularne efekty, jest combo brows. Jak wyglądają brwi wykonane tą metodą? Naturalnie wyglądające włoski oraz cieniowanie brwi jak po delikatnej hennie. W przypadku całkowitego braku owłosienia jest to ważne, gdyż daje w efekcie bardzo naturalny wygląd.
Makijaż permanentny w medycynie – pigmentacja otoczki i brodawki piersiowej
Terapia makijażem permanentnym jest wskazana, gdyż dobry stan psychiczny pacjenta ma istotny wpływ na jego szybszy powrót do zdrowia. Jedną z metod tej terapii jest niechirurgiczna rekonstrukcja otoczek i brodawek piersiowych. Rekonstrukcję piersi wykonuje się zazwyczaj u kobiet po amputacji piersi z przyczyn nowotworowych. Odtworzenie naturalnego wyglądu klatki piersiowej ma dla kobiet ogromne znaczenie, ze względów fizyczno – estetycznych, ale także psychicznych.
Makijaż permanentny w medycynie – mikropigmentacja skóry głowy
Włosy to jeden z bardzo ważnych aspektów wyglądu zewnętrznego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dla wielu osób ich utrata wpływa bardzo negatywnie na postrzeganie samego siebie, obniża samoocenę i poczucie atrakcyjności. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do depresji.Mikropigmentacja medyczna skóry głowy pozwala na precyzyjne zamaskowanie łysienia przy jednoczesnych zachowaniu naturalnego wyglądu. Zabieg umożliwia bardzo naturalne odwzorowanie krótko ostrzyżonego włosa. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Dla osób z problemem łysienia androgenicznego czy plackowatego. Daje też możliwość perfekcyjnego zamaskowania blizn po urazach czy przeszczepie włosów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.