Reklama

Monika Rutka wydała książkę i wyprowadziła się do Wielkiej Brytanii - Kiedy premiera "Flame"?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ONA MA MOC Od premiery “Spark” minęły zaledwie 2 miesiące, a jej życie już zmieniło się o 180 stopni. Tak o tym, co się stało mówi Monika Rutka, autorka trylogii “The Chain”, której druga książka pt. “Flame” będzie miała swoją premierę już 10 sierpnia 2022 roku. “Moje życie już przewróciło się do góry nogami” - mówi autorka na nagraniu do swoich czytelników ze swojego ogrodu w Wielkiej Brytanii.

Kim jest Monika Rutka?

To młoda, 22-letnia dziewczyna, która w internecie zaistniała za sprawą strony Wattpad, na której zamieszczała rozdziały swojej książki, którą zaczęła pisać na tylnych kartkach zeszytu od matematyki. W tamtym momencie nie wiedziała jeszcze, że jej zapiski zostaną wydane, a książka będzie Bestsellerem Empiku. O tym jak wszystko się zaczęło posłuchacie w udzielonym nam wywiadzie, który możecie obejrzeć tutaj.

Najgorszy moment w życiu autorki

Monika przyznała ludziom, że druga książka z trylogii pt. “Flame” jest odwzorowaniem jej trudnego wejścia w dorosłe życie.

Pisząc drugą część miałam w swojej głowie moje wejście w dorosłość. Ten wiek 19/20 lat, kiedy życie doświadczyło mnie najbardziej.

Trudne wejście w dorosłość

Flame pokazuje młodych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z trudnymi wyborami. Podejmują różne decyzję i znajdują się w sytuacjach, z których żadna nie kończy się dobrze. To zilustrowanie trudności, z którymi zderzają się młodzi ludzie rozpoczynając odpowiedzialne życie widziane oczami Moniki.

Dla bohaterów książki żaden wybór nie kończy się dobrze. Tak właśnie się czułam. Dla mnie tamten moment był zdecydowanie najtrudniejszym w moim życiu - mówi Monika.

Motyw przemiany bohaterów w książce

Osoby, które miały przyjemność zapoznać się z pierwszą częścią pt. “Spark” poznali w niej dwójkę głównych bohaterów. Chase Shawn i Elizabeth (Lizzy) Parker to nastolatkowie, którzy dali po sobie odczuć wielkość ich temperamentów. Chłopak zapadł czytelnikom w pamięć jako osoba oschła i opryskliwa, ale bardzo analityczna, Elizabeth natomiast to dziewczyna, która próbuję zatuszować swoją przeszłość w nowym mieście, między rodziną, z którą zamieszkała.
Monika zdradza, że kolejna książka będzie bardzo mocno pokazywać przemianę bohaterów. W jaki sposób? O tym już za chwilę…

Nastoletni alkoholicy

Elizabeth Parker, główna bohaterka trylogii, która z natury jest wesołą i ciepłą osobą w kolejnej książce dozna wielkiej przemiany. Problemy związane z wejściem w dorosłość uderzą ją na tyle mocno, że dziewczyna zacznie uciekać w alkohol.
Autorka tym faktem podkreśla, że ludzie dorośli często bagatelizują i przechodzą obojętnie obok tego problemu młodych ludzi.

Postać Elizabeth Parker będzie smutniejsza. Ciężko pisało mi się jej perspektywę, ponieważ w drugiej części wchodzi ona w bardzo ciężki stan. Mam na myśli moment, w którym wypiera się wszystkie uczucia i wpada w dziurę bez dna.

Problem alkoholowy wśród młodych ludzi jest dla autorki bardzo istotny. Monika tłumaczy to tym, iż niejednokrotnie usłyszała z ust dorosłych, że młodzi ludzie piją ze względu na młodość i wiek. Dorośli często nie wiedzą, iż młodzi ludzie uciekają w alkohol i używki z bezsilności. To sposób na pokonanie słabości i znalezienie ukojenia złych sytuacji życia codziennego.

Mózg analityczny nastolatka

W pierwszej części trylogii młody chłopak o imieniu Chase zaistniał jako osoba na pozór obojętna. Pomimo tego, czytelnicy brnący przez kolejne rozdziały dzieła Moniki bardzo go pokochali. “Flame” będzie wytłumaczeniem zachowań chłopaka. Monika podkreśla tym, iż małomówny chłopak, który z pozoru jest zamknięty w sobie, w rzeczywistości bardzo dużo analizuje.

W drugiej części wejdziemy w głowę Chase'a. Poznamy inną stronę naszego ulubieńca.

O czym opowiada “Flame” Moniki Rutki?

Wyczekiwana z niecierpliwością przez setki ludzi książka autorki, która swoją premierę będzie miała już w sierpniu to opowieść kierowana zarówno do młodych jak i dorosłych ludzi. To zobrazowanie tego, co dzieje się w głowie człowieka wchodzącego w dorosłość.

Druga część odzwierciedla bardzo ważny moment mojego życia, w którym wszystko się nagle zawaliło i zmieniło. Musiałam wtedy wiele stracić, aby wiele zyskać. Chciałam pokazać stratę na każdej płaszczyźnie i to jak się czułam w momencie, gdy dorosłość mnie przygniotła.

Swoją wypowiedź Monika kończy zdaniem podsumowującym to, co dokładnie chciała przekazać swoim czytelnikom:
“Choćby panował huragan, choćby urywało drzewa i zrywało dachy… Pamiętaj o tym, że po tym wyjdzie słońce. Pamiętaj o tym, że po tym będzie dobrze…”

Czytaliście “Spark”? Jakie są Wasze odczucia?

Przeczytaj również:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy