Depilacja laserowa, jak to działa?
Laser działa tylko powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.Światło jest absorbowane przez melaninę zawartą we włosach. Urządzenie wysyła przez ułamek sekundy impuls na tyle silny, aby usunąć mieszki włosowe, w których włos jest w stanie intensywnego wzrostu.
Depilacja laserowa, bezpieczeństwo
Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bardzo mało inwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń, czy podrażnień skóry. Wykonuje się go w nawet bardzo wrażliwych miejscach takich jak pachy, strefa bikini, czy górna warga. Wiązka światła lasera niszczy mieszki włosowe, ale nie narusza delikatnej struktury naskórka. Niestety zabieg ma także swoje minusy: nie jest zupełnie bezbolesny. Podczas naświetlania można odczuwać szczypanie lub pieczenie. Dyskomfort zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Niektórzy uważają nawet, że ta depilacja mniej boli niż tradycyjnym depilatorem.
Depilacja laserowa, skuteczność
Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Natomiast zabiegu nie poleca się osobom o bardzo ciemnej karnacji, a więc tych o wysokim stężeniu melaniny w skórze właściwej i naskórku. Z tego samego powodu zabieg jest niewskazany dla osób, które opalały się przed jego wykonaniem.Nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Niektóre znajduje się w fazie wzrostu, są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie tzw.”uśpienia”, która ma różny okres trwania (6-10 tygodni). Po nim zaczyna się aktywny etap wzrostu, dlatego zabieg depilacji laserowej powinien być powtórzony minimum trzy razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy.
Depilacja laserowa, jak często
Aby osiągnąć trwały rezultat i całkowicie pozbyć się niepożądanego owłosienia zalecane jest wykonanie od 3-5 zabiegów. Efekt po trzech zabiegach to usunięcie ok. 80-92% włosów.
U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na pozbycie się pojedynczych włosów, które jeszcze gdzieniegdzie mogą pojawiać się na skórze.
Depilacja laserowa, jak należy przygotować się do zabiegu?
Przed wykonaniem zabiegu nie należy podrażniać skóry. Zapominamy o depilatorze, wosku, gruboziarnistym peelingami czy wizytach w solarium. Naświetlana skóra musi być zdrowa. Nie może mieć świeżych skaleczeń oraz innych zmian. Osobom o niskiej wrażliwości na ból zaleca się przyjście na zabieg wcześniej i posmarowanie naświetlanej skóry maścią znieczulającą.
Przeciwwskazania
Oprócz skaleczeń, przeciwwskazaniem są takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz występująca u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło. Najczęsciej związana z zażywaniem leków fotouczulających (retinoidy, tetracykliny). Od depilacji laserowej powinny również powstrzymać się kobiety w ciąży oraz osoby ze skłonnością do przebarwień. By uniknąć podrażnień na depilowane miejsca nie wolno nakładać kosmetyków z retinolem i kwasami owocowymi (a także kremów wzbogaconych witaminą C).
Jak długo trwa naświetlanie i jakie są koszty zabiegu?
Czas jednego zabiegu zależy od tego, które partie depilujemy. Może wynosić od kilkunastu minut do nawet 3 godzin. Metoda ta pozwala na szybkie pozbycie się owłosienia, ponieważ cebulki niszczone są od razu w większej ilości. Koszt jednego seansu zależy od obszaru skóry poddanego naświetlaniu i zamykają się w przedziale od 140 do 1000 zł.
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zabieg depilacji?
Przede wszystkim unikamy eksperymentowania. Wybieramy Profesjonalne gabinety wyposażone w sprzęt wyposażone w sprzęt z odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa (takie zaświadczenia wydaje między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA). Zawsze przed zabiegiem możemy o to zapytać. Po drugie, dobrze jest zasięgnąć opinii dermatologa, który oceni stan skóry oraz ustali odpowiednie parametry światła emitowanego z lasera.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.