Nowości kosmetyczno – zabiegowe: nowoczesne technologie
Dziś już nikogo nie zaskakuje używanie nowoczesnych technologi, tak by jak najlepiej dostosować zabiegi pielęgnacyjne właśnie do naszego typu skóry. Są to urządzenia beauty, które dzięki dołączonych do nich aplikacjom, pozwalają analizować stan cery i wybrać odpowiednią pielęgnacje. Zaliczamy do nich szczoteczki soniczne, suszarki z funkcją joanizacji włosów, masażery, steamery i specjalne maski. Wybór jest bardzo szeroki. Zawsze jednak przed zakupem warto dokładnie określić nasze potrzeby i oczekiwania.
Nowości kosmetyczno – zabiegowe: naturalne kosmetyki
Już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Im „czystszy produkt”, zawierający mniej dodatków chemicznych tym lepiej. Coraz częściej sięgamy do domowych apteczek naszych babć i sami produkujemy maseczki, odżywki, toniki czy kremy. Musimy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych czynnikach. Po pierwsze bardzo ważne jest pochodzenie komponentów, z których będziemy „produkować” nasze kosmetyki. Powinniśmy być pewni ich źródła i jakości. Jeśli sami zbieramy np. zioła, to tu także bardzo ważna jest znajomość tematu. Dla naszej skóry niebezpieczne może okazać się pomylenie ziół. Niektóre mają bardzo silne właściwości uczulające. Domowe kosmetyki, mają też krótki okres „przydatności do użycia”, ponieważ nie posiadają konserwantów. Trzeba o tym pamiętać i odpowiednio je przechowywać. Możemy także sięgnąć do naturalnych kosmetyków, które są już gotowe i kupić je w wybranych sklepach.
Nowości kosmetyczno – zabiegowe: henna pudrowa
Zabieg który ostatnio w gabinetach kosmetycznych cieszy się ogromna popularnością, jako alternatywa makijażu permanentnego. Jest na pewno dużo mniej trwała. To raczej rodzaj zabiegu dla tych, którzy chcą zobaczyć efekt pigmentacji, ale z perspektywą zniknięcia po kilku tygodniach. Sama henna jest preparatem pochodzenia roślinnego, od dawna stosowanym do barwienia ciała i włosów. Jej naturalny skład (minerały i witaminy) sprawia, że nie tylko skutecznie koloryzuje, lecz także pielęgnuje. Dzięki temu nie ma negatywnego wpływu na kondycję skóry, nie niszczy struktury włosa. Do barwienia brwi używana jest również od dawna. Na czym więc polega nowość henny pudrowej? Na precyzyjniejszym, bardziej naturalnym efekcie, tutaj także dobra kosmetyczka będzie w stanie uzyskać efekt ombre, cieniowania brwi. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych „stempelków”. Efekt stylizacji henną pudrową utrzymuje się ok. 14 dni na skórze, a na włoskach może dłużej,nawet do 6 tygodni.
Nowości kosmetyczno – zabiegowe: Cat contouring
Czym jest Cat contouring? Jest to nowa technika konturowania twarzy bronzerem. Jeśli chcemy wykonturować nasze policzki w jak najbardziej naturalny sposób, to coś włąsnie dla nas. Pomysłodawczynią „kociego konturowania” jest makijażystka i dyrektor kreatywna marki MaxFactor, Wendy Rowe. Na czym polega i skąd taka nazwa? Bronzer nanosimy na policzki inaczej niż dotychczas, a mianowicie w postaci trzech cienkich, rozdzielonych linii, które przypominają ślad jaki zostawiają po sobie kocie pazurki. Trzy linie, zamiast jednej, dają po roztarciu możliwość uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu, a o to w trendach makijażowych chodzi. Policzki zostają delikatnie podkreślone, twarz wygląda tak, jakby została jedynie wysmuklona muśnięciem słońca. Do Cat contouring najlepsze będą kremowe lub płynne produkty w jak najbardziej neutralnym lub chłodnym odcieniu.
Nowości kosmetyczno – zabiegowe: laminacja brwi
Po zabiegu brwi będą wyglądały tak, jakby były szersze i gęstsze, a co ważniejsze odpowiednio wykonany zabieg także je odżywi. Dla kogo jest przeznaczona laminacja brwi? Na przykład dla osób, których łuki brwiowe porastają gęste, sztywne i trudne do stylizacji włoski. Ale też mogą go stosować osoby o bardzo rzadkich, delikatnych brwiach. Laminowanie brwi to nie tylko stylizacja, ale też nadanie im objętości, odżywienie i nabłyszczenie. Czy laminowanie może uszkodzić brwi?Jak każdy zabieg musi zostać wykonany przez doświadczonego profesjonalistę. Włoski porastające brwi mają różną długość, ale też różną grubość. Nałożenie na nie wszystkie takiej samej ilości kwasu tioglikolowego (składnika, który znajdziemy także na przykład w kremach do depilacji) stosowanego w zabiegu, może spowodować uszkodzenie cieńszych włosków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.