Kulki gejszy-waginalne, a Pięćdziesiąt twarzy…
Film „ Pięćdziesiąt twarzy Graya”, ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Nie wartością artystyczną tej produkcji będziemy się zajmować, nas interesuje jedna scena, kluczowa dla tematu. Niestety nie zrobiła naszym kulkom „dobrej roboty”, przeciwnie zbudowała wokół nich kolejny mit. W tejże „romantycznej”wizji używania kulek, obserwujemy jak obdarowana nimi kobieta, mimo że zdaje się widzieć je pierwszy raz i już na pewno nie wie co z nimi zrobić, po „zastosowaniu” przeżywa niesamowite doznania. Kulki są sprawczyniami niesamowitych rozkoszy, zaraz po zaaplikowaniu. Potraktowane jako super recepta na szybki orgazm, niezastąpiony gadżet erotyczny, którym mogą być, ale ich faktyczne zastosowanie jest nieco inne. Przyjrzyjmy się sprawczynią zamieszania i sprawdźmy, czym faktycznie są kulki waginalne, gejszy, zwane także kulkami Kegla.
Kulki gejszy-waginalne: Ćwiczymy mięśnie
Przeznaczenie kulek, mimo że obrosły taką legendą, jest dość banalne. Mają ćwiczyć mięśnie Kegla odpowiedzialne za podtrzymanie dna miednicy i kontrolę pęcherza. Mają również wpływ na doznania seksualne. Mocne mięśnie Kegla to mniej bolesny i łatwiejszy poród, jak również bardzo duże prawdopodobieństwo, że w późniejszych latach swojego życia unikniemy problemów związanych z nietrzymaniem moczu. Słabość mięśni dna miednicy może prowadzić do problemów z pęcherzem moczowym i odbytnicą.
Kulki gejszy-waginalne w sypialni
Oczywiście tam też znajdą swoje zastosowanie, w imię zasady w zdrowym ciele… Trzeba tylko pamiętać o jednym, nie jest to stricte gadżet erotyczny z prawie natychmiastowym efektem „wow”, a tak niestety są jeszcze postrzegane. Obserwują to szczególnie osoby, które je sprzedają w sklepach erotycznych. Często spotykają się z pytaniami o „kulki z Greya”, nic z tego. Jak na większość spektakularnych efektów, tak i tutaj trzeba zapracować. Jedna z najpopularniejszych blogerek, sexcoach, filozof Santi (blog Love by Santi & Chris) pisze:
Uczę mówienia o miłości, rozwijam wyobraźnię i kulturę erotyczną. Wszystko to w duchu slow life. Wierzę, że seks zaczyna się w głowie, by dopiero później wybrzmieć w ciele. A po drodze jest odkrywanie swoich potrzeb, fantazjowanie oraz komunikacja, dużo komunikacji – z sobą, z bliskimi. Trening z kulkami waginalnymi, jak każdy trening. wymaga czasu, ale w tym przypadku, to musi być „czas intymny”, tu jak nigdzie indziej pośpiech nie jest wskazany.
Santi proponuje np. waginalną jogę. Ćwiczenie polega na aplikacji kulek do pochwy i wyciąganiu ich, przy jednoczesnym zaciskaniu mięśni pochwy oraz dna miednicy. Nie ma to być bolesne, ani nadto siłowe. Napinamy mięśnie, przeciwdziałając wypadnięciu kulek z naszego wnętrza, jednocześnie pociągając za ich uchwyt jednostajnym ruchem. Gdy już będą na zewnątrz, próbujemy całkowicie rozluźnić używane mięśnie. Powtarzamy ćwiczenie dopiero, gdy poczujemy, że ich napięcie minęło. W tej fazie celem ćwiczenia jest uwrażliwianie i praca z rosnącą świadomością ciała w strefie intymnej. Zaczynamy od pięciu takich powtórzeń, trzy razy w tygodniu.
Kulki gejszy- waginalne, instrukcja obsługi:
Jak wybrać?
Trzeba wybrać bezpieczne dla zdrowia, muszą być wykonane z hipoalergicznego materiału, najlepiej silikonu medycznego, łatwego do utrzymania w czystości. Często dokonując wyboru kierujemy się „gadżeciarskim” podejściem, tu warto przede wszystkim pomyśleć o bezpieczeństwie. Chociaż mówimy o „kulkach” to nie wszystkie są idealnymi kulami. Czasem mają bardziej wyprofilowany kształt, wszystko po to, by ułatwić aplikację.
Kulki gejszy-waginalne, duże czy małe?
Niezwykle istotna jest waga i wielkość kulek, ich średnica waha się w zależności od modelu od ok. 3.5 do 4.2cm, mają różną masę, ale najistotniejsze jest ich wielkość. Zaczynamy od tej największej, która nie wymaga od naszych mięśni Kegla wielkiej sprawności, im mniejsze tym trudniej je „objąć”. Dlatego warto sprawić sobie tzw. zestaw progresywny, w skład którego najczęściej wchodzi jedna większa kulka oraz dwa zestawy podwójnych kulek w dwóch rozmiarach. Oczywiście można ćwiczyć z każdego rodzaju modelem, choć nie każdy będzie dostarczał tyle samo możliwości i komfortu.
Kulki gejszy – waginalne jak używać?
Trening z kulkami wymaga ruchu, same nie zadziałają. Siedzenie, leżenie lub stanie nie przyniesie rezultatu. Należy poruszać miednicą, do rozedrgania kulek waginalnych wystarczy energiczny chód. Najważniejsze jest, by przy tym nie odczuwać bólu, czy jakiegoś większego dyskomfortu (kulka może być np. włożona zbyt płytko). Wiadomo siedzący tryb życie, nadwaga to wrogowie mięśni dna miednicy. Jak wszystko co dotyczy naszego zdrowia, wymaga wiedzy, uwagi i rozsądku, w przypadku kulek pojawiło się także wile mitów. Jednym z nich jest to, że najlepsze jest ich wielogodzinne noszenie, to nieprawda.
Trening czyni mistrza
Po odpowiednim dobraniu i dopasowaniu, najlepiej przez specjalistę, trzeba zaczynać od kilkuminutowych ćwiczeń, krócej, ale częściej, nie dłużej niż 2 godziny dziennie. Choć niewątpliwie wpływają korzystnie na mięśnie Kegla, to mimo wszystko mamy do czynienia z ciałem obcym, po długotrwałym używaniu może zostać wysuszona śluzówka pochwy, w takim przypadku istnieje prawdopodobieństwo infekcji, czy po prostu odczuwania dyskomfortu podczas stosunku pochwowego, w najlepszym przypadku skończy się bólem podczas wyjmowania kulek. Regularny trening przy użyciu kulek waginalnych może zwiększyć u kobiet sprawność mięśni dna miednicy, co w znaczący sposób podnosi komfort współżycia seksualnego.
Kulki waginalne-gejszy. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Po pierwsze na rodzaj lubrykantu (żel nawilżający) do kulek. Akcesoriów silikonowych, a takimi są kulki gejszy, nie wolno używać z żelami na bazie silikonu. Można je w ten sposób uszkodzić, konieczny będzie lubrykant na bazie wody. Po drugie na sznureczek do wyciągania kulek. Powinien być bezwzględnie wykonany z hipoalergicznego silikonu medycznego lub innego materiału, który nie pochłania bakterii (odpadają wszelkie bawełniane). A na koniec, na jakość wykonania. Błona śluzowa pochwy jest bardzo delikatna i dla uniknięcia ewentualnych podrażnień kulki powinny być gładko wykończone (bez rantów czy ostrych krawędzi). Nie zapominajmy o tym, że kulki waginalne przed i po zastosowaniu należy dokładnie umyć. Możemy użyć do tego ciepłej wody i płynu do higieny intymnej, osuszamy jednorazowymi ręczniczkami.
Kulki waginalne-gejszy, gdzie kupić?
Cena kulek waginalnych waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dlatego przed ostateczną decyzją o zakupie najlepiej poradzić się lekarza ginekologa lub położnej i wybrać sprawdzony sklep. W internecie oferta jest bardzo bogata, powiedziałabym, że obecnie przeżywamy prawdziwy boom na akcesoria erotyczne. W sklepach stacjonarnych pyta o kulki gejszy od kilku do kilkunastu osób dziennie sklepy internetowe dają tym, którzy jej potrzebują, większą intymność zakupów. Należy jednak dokładnie sprawdzić czy aby na pewno towar, który kupujemy ma potrzebne certyfikaty, spełnia określone normy. Nie bójmy się także pytać, sklepy internetowe warte uwagi, prowadzą specjaliści, znający się na rzeczy sami układają poradniki, odpowiadają na pytania. Dlatego nie tylko w przypadku ćwiczeń, ale także na sam wybór i zakup należy poświęcić trochę czasu.
Kulki gejszy-waginalne medycznie
Rozmowa z Miłoszem Matuszczakiem lek.med. ginekologiem– Czym są kulki Kegla?
Generalnie chodzi o leczenie dwóch rzeczy: wypadania pochwy i nietrzymania moczu. Ponieważ są to choroby cały proces, trzeba odpowiednio zaplanować, ale tylko ginekolog jest w stanie dobrać właściwą formę, czy rozmiar kulek. Chociaż dzisiaj to już nie są tylko kulki, mamy np. kostki, tampony, pierścienie,wszystko zależy od indywidualnego przypadku.
– A co z profilaktyką? Jakie tutaj mają zastosowanie.
Wskazane jest stosowanie kulek, ale także odpowiednie ćwiczenia, dieta, zdrowy tryb życia mają ogromny wpływ. Każda kobieta, która przyjdzie do gabinetu uzyska kompleksową poradę w tym zakresie. Nie można całkowicie zapobiec chorobom, ale przy właściwej świadomości i samokontroli np. gdy podczas śmiechu, kichania pojawią się problemy z nietrzymaniem moczu, to już powinniśmy to sprawdzić, dzięki temu możemy uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.