reklama

Jak wybrać dobry szampon do włosów? Na to musisz zwrócić uwagę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wybrać dobry szampon do włosów? Na to musisz zwrócić uwagę - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ONA ZDROWAJak wybrać dobry szampon do włosów? Posłuchaj rad trychologa. Warto wiedzieć, że kondycja naszych włosów zależy w dużej mierze od stanu zdrowia skóry głowy, dla której najważniejszy jest prawidłowo dobrany szampon.
reklama

Wybierając podstawowy produkt do pielęgnacji włosów i skóry głowy, należy zwrócić szczególną uwagę na skład i efekty działania. Poprzez codzienną obserwację - jesteśmy w stanie zauważyć czy szampon albo odżywka dają pożądane efekty, czy też może nam szkodzą.

reklama

Co to jest specjalistycznych szamponach trychologiczny. 

Jak wynika z badania „Pielęgnacja włosów i schorzenia skóry głowy Polaków” Instytutu Trychologii, ponad 61% respondentów myje włosy codziennie, najczęściej używając szamponu drogeryjnego (73%). Niewiele osób - zaledwie 4% - słyszało o specjalistycznych szamponach trychologicznych. Aż 85% respondentów nigdy nie stosowało specjalistycznych do pielęgnacji włosów i skóry głowy. 

Jak wybrać dobry szampon. do włosów? Czytaj etykiety

Tymczasem, odpowiedni dobór szamponu do skóry głowy jest niezmiernie ważny. Decydując się na określony preparat, powinniśmy uważnie czytać jego skład i szukać w nim składników aktywnych - takich jak: witaminy, wyciągi i ekstrakty roślinne. Unikajmy kosmetyków przepełnionych różnymi rodzajami alkoholi. 

reklama

Dobierając szampon trzeba mieć na względzie kondycją skóry głowy, gdyż to ona zapewnia naszym włosom potencjał do wzrostu.

Należy pamiętać, że potrzeby skóry głowy mogą być różne. Jeśli trenujemy lub korzystamy z chlorowanego basenu, wówczas myjemy skórę głowy innym szamponem niż ten, którego używamy codziennie. - wyjaśnia Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Kupując szampon, nie dobieramy go do włosów - łodyg. Na łodygi włosa dobieramy maski lub odżywki.

Ile razy trzeba nałożyć szmpon do włosów 

Mycie skóry głowy i włosów to nie tylko dbanie o higienę, ale również zabieg pielęgnacyjny, dlatego tak istotne jest, aby wykonywać go prawidłowo. Dwukrotne nakładanie szamponu jest kluczowe, jeśli chcemy dobrze oczyścić głowę - tylko wtedy jesteśmy w stanie usunąć z włosów i skóry wszystkie zanieczyszczenia i jednocześnie prawidłowo ją pielęgnować.

reklama

Każda skóra głowy wymaga innej pielęgnacji. Częstotliwość mycia i szampon dobieramy indywidualnie do typu naszej skóry głowy. Produkt, który po umyciu powoduje świąd, pieczenie, zaczerwienienie lub łojotok - ewidentnie nie jest produktem przeznaczonym do naszej skóry.

Szamponu nie powinno nakładać się bezpośrednio na głowę, lepiej wcześniej rozetrzeć go w mokrych dłoniach, należy również pamiętać, aby właściwie wmasować go w skórę głowy, a nie jedynie same włosy. Trzeba jednak robić to bardzo delikatnie, aby nie zniszczyć włosów.

Mycie włosów powinno odbyć się poprzez delikatne masowanie opuszkami palców. Niedopuszczalne jest silne drapanie skóry głowy. Prawidłowe mycie głowy powinno odbywać się w letniej wodzie - nie za zimnej i nie za gorącej.

Codziennie używasz lakieru albo pianki? Sprawdź, jak często myć głowę 

Jeśli codziennie używamy produktów do stylizacji, powinniśmy też codziennie myść głowę. Brak oczyszczenia skóry i włosów z lakieru, pianki, żelu czy pasty może spowodować podrażnienia oraz wpływać negatywnie na kondycję samych włosów - wzmagając kruszenie się ich.

*Trychologia - dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy i włosów.

Zobacz też:

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama