Reklama

Śpiworek do spania dla dziecka, dlaczego warto się na niego zdecydować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Śpiworek do spania dla dziecka, dlaczego warto się na niego zdecydować? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ONA I DZIECKO Sen jest bardzo istotnym elementem w życiu dziecka. Jako rodzice powinniśmy zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. W tym celu idealnie spiszą się śpiwory dla dzieci. Który z nich najlepiej wybrać? O tym dowiecie się w poniższym artykule.

Sen dla dziecka jest bardzo ważny, bo powoduje, że maluch może się zregenerować, dzięki czemu ma więcej energii do codziennych zabaw. Musimy wiedzieć, że jedną z przyczyn, która powoduje, że dziecko jest wybudzane ze snu, jest nieodpowiednie przykrycie, które potrafi samoistnie ściągnąć się z ciała dziecka. 

Szczególnie małe dzieci nie potrafią same się przykryć i to rodzice muszą to robić. Niestety w tym przypadku i rodzice i dziecko nie są do końca wyspani, nawet po całej nocy.

Jakie jest odpowiednie przykrycie dla dziecka?

Kiedy chcemy mieć pewność, że pociecha będzie przykryta w nocy odpowiednio, to warto wybrać śpiworek do spania dla dziecka. Jest to element, który powoduje, że pociecha przede wszystkim nie będzie w nocy wybudzana ze względu na chłód. 

Rodzic natomiast nie będzie musiał pilnować tego, czy dziecko w czasie snu zostanie odpowiednio okryte. Śpiworek jednak daje dziecku więcej korzyści, jak tylko okrywanie malucha, aby nie było mu chłodno. 

Bezpieczeństwo za sprawą śpiworka dla dzieci

Maluchy, szczególnie te najmłodsze wymagają przykrycia, aby poczuć się bezpiecznie. Niekontrolowane ruchy w czasie snu bardzo często są przyczyną wybudzania i to właśnie śpiworek dla dzieci do spania może sprawić, że nie będą one aż tak odczuwalne. 

Nic więc dziwnego, że tak wielu rodziców decyduje się na zakup śpiworka, bo jest on doskonałą alternatywą, aby pociecha mogła przespać całą noc bez wybudzania. 

Jak wybrać najlepszy śpiworek do spania dla dziecka?

Śpiworek do spania dla dziecka powinien być doskonale dobrany, aby świetnie się sprawdzał. Tylko tak będziemy pewni, że dziecku nie będzie w nocy ani za gorąco, ani za chłodno. 

Okrycie powinno zostać wykonane z oddychających, a także w pełni bezpiecznych dla skóry materiałów, bo dzięki temu nie będzie powodował on alergii i dyskomfortu. Warto zdecydować się więc na zakupy u sprawdzonego i polecanego producenta śpiworków

Śpiworek dla dziecka dostosowany do wieku

Kiedy chcemy zakupić śpiworek dla dziecka, to musimy wybrać taki, który zostanie dopasowany do wieku pociechy. Mamy do wyboru te, które dedykowane są dla noworodków i mogą być używane już w pierwszych dniach po urodzeniu. 

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko dlatego, aby zabezpieczyć dziecko przed chłodem, ale także przed niekontrolowanymi ruchami w czasie snu. Mamy także pewność, że dziecko będzie czuło się o wiele bezpieczniej, kiedy zostanie owinięty w kokon w postaci śpiworka. Będziemy mogli zrezygnować z rożków w czasie snu, co jest szczególnie pomocne w okresie letnim. 

Śpiworki do spania, do jakiego wieku można je używać?

Śpiworki do snu mogą być użytkowane od samych narodzin, aż do 4 lat. Nie musimy więc rezygnować z ich użytkowania, nawet kiedy dziecku już chodzi, czy samodzielnie zasypia. Należy jednak wybrać śpiworek, który zostanie dostosowany do wieku dziecka, bo dla niemowląt sprawdzi się najlepiej śpiworek otulacz

W późniejszym etapie warto wybrać śpiworek przejściowy, a na samym końcu najlepiej sprawdzi się śpiworek w postaci piżamki, który zapewni zdrowy i niezależny sen. Jest to bardzo ważne, bo musimy mieć na uwadze, jak sen  wpływa na dziecko. 

Kiedy zadbamy o odpowiednią jego długość i jakość, to pociecha będzie miała zdecydowanie więcej energii, a także dzięki temu będzie o wiele lepiej się rozwijać. Sen przyczynia się nie tylko do wzrostu, ale także do szybkiej regeneracji narządów dziecka. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE