reklama

Jak kupować perfumy? 5 dobrych rad

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kaboompics

Jak kupować perfumy? 5 dobrych rad - Zdjęcie główne

Jak wybrać perfumy | foto kaboompics

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ONA RADZIJak kupować perfumy? Oto pięć dobrych rady, które pomogą Ci dobrać zapach i nie dać się oszukać. Piszemy o tym czym różnią się perfumy od wody toaletowej i jak aplikować dany rodzaj zapachu.
reklama

Wybór perfumu jest trudny. Powinien idealnie pasować do naszej osobowości. Warto dobierać perfumy nie tylko do osobowości, ale też okazji. Inne zastosujemy do pracy, a inne na bal. Najważniejsze, by nie kupować perfum, bo butelka jest ładna, choć z pewnością dla wielu z nas opakowanie też ma znaczenie.

reklama

Czym różni się woda perfumowana od perfum?

Trafiając do perfumerii często zastanawiamy się dlaczego ten sam zapach występuje w trzech odsłonach i czym poza ceną one się różnią. Przede wszystkim stężeniem olejków zapachowych rozpuszczanych w alkoholach.

Największe stężenie występuje w perfumach. Mniej znajdzie się w wodzie perfumowanej i na końcu w  wodzie toaletowej. Jest jeszcze jedna pozycja, o której nie zawsze pamiętamy - woda kolońska, ta pachnie najmniej intensywnie.

ZOBACZ TEŻ:

reklama

Jakie jest stężenie olejków w perfumach?

Z zasady stężenie olejków zapachowych w perfumach waha się w granicach 25- 43%. Jest to ich największą zaletą, jednak dla wielu kobiet może stanowić problem - zbyt duszący i nie łagodniejący z upływem czasu zapach nie wszystkim odpowiada.

W przypadku wody perfumowanej zawartość olejków mieści się w granicach 10-25% sprawiając, że zapach staje dużo lżejszy, choć mimo to trwały. Natomiast woda toaletowa ciesząca się popularnością, głównie ze względu na cenę - to stężeniach rzędu 5-10 %, a woda kolońska to symboliczne 3-5%.

Stężenie olejków zapachowych przekłada się jednocześnie na wysokość ceny produktu. Perfumy są najdroższe, ich ceny zaczynają się mniej więcej od ok. 700-800 zł i im droższa kompozycja surowców budujących zapach, tym więcej trzeba zapłacić. Na wodę perfumowana wydamy średnio połowę mniej ok. 300-400 zł. Natomiast woda toaletowa to cena ok. 150 – 200zł.

reklama

Co oznaczają skróty EDP, EDT, EDC? 

Tajemnicze oznaczenia, które znajdziemy na opakowaniach to nic innego, jak skrót od ich francuskich nazw.

  • EDP czyli „eau de parfum”, woda perfumowana,
  • EDT – „eau de toalette” to woda toaletowa, 
  • EDC to analogicznie woda kolońska „eau de cologne”.

Jeśli zdarza się nam kupować zapachy przez internet. Czasem sprzedawcy na aukcjach pisząc „perfumy”mają na myśli potoczne określenie zapachu, a oferują wodę perfumowaną, toaletową czy kolońską. Dlatego koniecznie sprawdź dobrze  oznaczenie na opakowaniu. Ono prawdę Ci powie.

Jak dobrać zapach perfum

Kupowanie perfum dla kogoś jest to dość ryzykowne, bo każdy z nas lubi coś innego. Warto tego typu prezent kupować w sklepie i poradzić się konsultantki. Powinniśmy poinformować ekspedientkę w jakim wieku jest osoba, dla której wybieramy podarek – z wiekiem zmienia się upodobanie zapachowe. Jaką kategorię zapachów lubi: słodkie ( najczęściej płyn w różowym kolorze), owocowe, kwiatowe, orientalne (ciemny bursztynowy kolor).

 Jeśli znamy zapach, który był używany wcześniej, to można dobrać podobny. Jeśli jednak sam wybór okaże się zbyt trudny, to zawsze pozostaje bon upominkowy.

Jak aplikować perfumy

Właściwa aplikacji zapachu jest bardzo ważna. Wody toaletowej możemy używać na ubranie, szczególnie długo i intensywnie zapach utrzymuje się na wełnie i bawełnie.

Natomiast perfumy i woda perfumowana powinny być aplikowane w wybranych miejscach na naszym ciele. Tam gdzie jest szczególnie wyczuwalne tętno: nadgarstki, za uchem, w zgięciach łokci i kolan. Nie należy stosować ich na odzież, ponieważ niektóre składniki mogą ją pofarbować zostawiając brzydkie plamy.

Macie jakiś sposób na dobór perfum? Może jakieś ciekawe porady? Piszcie w komentarzach.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama