Reklama

Zdrada emocjonalna, czyli jak przezwyciężyć i zbudować ponownie zaufanie w związku. Historia Sandry

Opublikowano:
Autor:

Zdrada emocjonalna, czyli jak przezwyciężyć i zbudować ponownie zaufanie w związku. Historia Sandry - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ONA I ON Sandra o tym, że została zdradzona emocjonalnie dowiedziała się przez przypadek. - Czasami zastanawiałam się, czy jednorazowy skok w bok i zdrada czysto fizyczna nie byłaby dla mnie łatwiejsza do zniesienia — wspomina.

Zdrada emocjonalna często jest bagatelizowana przez osoby, które nigdy jej nie doświadczyły. Samo jej odkrycie stanowi szok, pojawia się smutek i poczucie oszukania. 

Ktoś, kto tego nie doświadczył nie zrozumie  — mówi Sandra, której partner kilka lat temu dopuścił się tej formy zdrady.

i dodaje:

Czasami zastanawiałam się, czy jednorazowy skok w bok i zdrada czysto fizyczna nie byłaby dla mnie łatwiejsza do zniesienia.

Czym jest zdrada emocjonalna?

Zdrada emocjonalna to sytuacja, w której jedna osoba w związku rozwija intymne lub romantyczne relacje z inną osobą poza swoim partnerem. Zdrada emocjonalna odnosi się głównie do zaangażowania emocjonalnego i intymności. Może to prowadzić do poważnych problemów w związku. Osoby zdradzone emocjonalnie czują się osamotnione i zaniedbane, a ich zaufanie do partnera jest poważnie nadszarpnięte.

Kiedy odkryłam, że mój partner odnowił kontakt ze swoją ex byłam wstrząśnięta. Przez przypadek zauważyłam wiadomości w telefonie, które wymieniali miedzy sobą. Były tam m.in. bardzo intymne szczegóły z naszego ówczesnego życia. Trwało to mniej więcej około dwóch miesięcy. Ja sama dowiedziałam się o wszystkim po fakcie, kiedy kontakt między nimi się już urwał — wspomina Sandra.

Powody zdrady emocjonalnej

Jednym z powodów zdrady emocjonalnej może być brak satysfakcji emocjonalnej w związku. Osoba, która zdradza emocjonalnie, może szukać u innej osoby poczucia bliskości, zrozumienia i wsparcia, których nie otrzymuje w swoim związku. Często zdrady emocjonalne zaczynają się od niewinnego flirtu lub przyjaźni, która stopniowo przeradza się w coś więcej.

Innym powodem zdrady emocjonalnej może być brak zaangażowania w związek. Osoba, która zdradza emocjonalnie, może czuć się zaniedbywana przez partnera i nie otrzymywać wystarczającej uwagi i czasu. W takiej sytuacji szukanie emocjonalnego wsparcia u innej osoby staje się dla niej kuszącą opcją.

Niektórzy ludzie podejmują decyzję o zdradzie emocjonalnej jako sposób na ucieczkę przed problemami w związku. Zamiast walczyć z trudnościami i szukać rozwiązań, wybierają łatwiejszą drogę i szukają ukojenia u innej osoby. Niestety, taka postawa tylko pogarsza sytuację i powoduje większe problemy w związku.

Co było powodem tego, że mój partner postanowił wejść w tak bliską relację ze swoją byłą nie wiem do dzisiaj. Być może faktycznie w naszym związku w tym czasie nie działo się najlepiej. Jednak nie jest to żadne usprawiedliwienie. — wspomina Sandra.

Zdrada emocjonalna — skutki

Zdrada emocjonalna może być bardzo bolesnym doświadczeniem, ale warto pamiętać, że związek można odbudować, jeśli obie strony są skłonne do pracy nad sobą i nad relacją. Ważne jest, aby partnerzy rozmawiali ze sobą otwarcie i szczerze, a także byli gotowi na zmiany i na udzielanie sobie wzajemnego wsparcia.

Bardzo długo czasu zajęło mi pogodzenie się z tym wszystkim. Część osób uważa, że skoro nie doszło do kontaktu fizycznego nie ma problemu. Niestety jest i to bardzo duży. Jak bumerang powracały mi do głowy przez bardzo długi czas treści sms-ów, które wtedy przeczytałam w telefonie mojego partnera — opisuje.

Jeśli partner zdradził emocjonalnie, warto porozmawiać o tym i wyjaśnić, co się stało. Warto zastanowić się, co można zrobić, aby związek stał się mocniejszy i bardziej satysfakcjonujący dla obu stron. Czasami konieczna jest terapia lub pomoc specjalisty, aby pomóc zrozumieć przyczyny zdrady i znaleźć drogę do odbudowania związku.

Zdrada emocjonalna, której dopuścił się mój partner nie spowodowała rozpadu naszego związku. Jesteśmy ze sobą do dziś. Jednak wiele mnie ta sytuacja kosztowała, długie miesiące dochodziłam do siebie.

Podsumowując, zdrada emocjonalna jak pokazuje przykład Sandry jest bolesnym doświadczeniem, ale można przejść przez nią i odbudować związek. Ważne jest, aby partnerzy byli otwarci na rozmowę i gotowi na zmiany.

Upływ czasu trochę załagodził rany, pozwolił  nam normalnie funkcjonować, ale gdzieś we mnie pozostanie to już chyb na zawsze — kończy Sandra. 

Przeczytaj również:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy